25 rokov skúseností s pestovaním
okrasných rastlín.

V našej okrasnej škôlke pestujeme okrasné dreviny určené na predaj v našom záhradnom centre, ale aj na predaj našim veľkoobchodným partnerom (iné záhradné centrá, realizačné spoločnosti a ďalší veľkoodberatelia).

Vieme, čo v našich podmienkach rastie a akým rastlinám sa na Slovensku darí. Preto pestujeme hlavne tuje, cyprušteky, smreky, borovice, hraby, skalníky, vtáčí zob, bršleny a veľa ďalších druhov rastlín.

Pestujeme hlavne ihličnaté rastliny v 5-litrových a 2-litrových kvetináčoch a listnaté rastliny v 1,3-litrových a 2-litrových kvetináčoch.

Ako pestujeme naše rastliny

Pestovateľský proces našich rastlín trvá od zakorenenia po predaj 2 až 3 roky. Počas tohto obdobia sa o rastliny intenzívne staráme, vďaka čomu vieme zabezpečiť ich kvalitu.

1. rok

Rezkovanie a zakoreňovanie
Zo zdravých rastlín striháme odrezky, ktoré sadíme do zakoreňovacieho substrátu v plátach a umiestňujeme do fóliových tunelov, kde rastliny strávia svoje prvé vegetačné obdobie (4 až 8 mesiacov) a zakorenia sa.
Rastliny, ktoré v našich podmienkach nevieme zakoreniť sami, kupujeme už zakorenené od dlhoročných zahraničných partnerov.

2. rok

Pestovanie v malých kvetináčoch
V jarnom období presádzame zakorenené odrezky do malých kvetináčov a presúvame ich na vonkajšiu plochu, kde ich ďalej pestujeme a zastrihávame, aby boli pekné.

3. rok

Pestovanie vo väčších kvetináčoch a predaj
Na začiatku ďalšej sezóny rastliny presádzame rastliny do väčších kvetináčov, v ktorých sa o ne ďalej staráme až kým ich nevyexpedujeme našim zákazníkom.

Máte nejaké otázky?

Napíšte nám, radi vám odpovieme.