„S rastlinami som vyrastal a už na základnej škole som vedel: Chcem byť záhradníkom.“ 
Ľubomír Šujan, majiteľ

Prečítajte si náš príbeh

Príbeh Záhradníctva Šujan začína u môjho starého otca, ktorý pracoval ako záhradník a popritom doma pestoval letničky a rezané kvety. Neskôr sa k nemu pridal aj môj otec, a začali pestovať aj ruže a stromkové ríbezle a egreše.

Starý otec v skleníku s klinčekmi

Ja som sa k nim pridal v roku 1991 a začali sme sa venovať aj iným druhom rastlín. Veľmi ma bavilo rezkovať, zakoreňovať a pestovať okrasné rastliny, ktoré sa postupne stali hlavnou náplňou činnosti Záhradníctva Šujan a sú ňou až dodnes.

 

 

Z dvora na začiatok obce

Zo začiatku sme všetko pestovali na dvore rodinného domu v Skačanoch, kde bola aj predajňa. Rástli sme, tak sme kúpili ďalšiu záhradu na tej istej ulici a začali sme predávať okrasné rastliny aj iným záhradným centrám.

Mladý Ľubo vo foliovníku s klinčekmi

Neskôr nám už ani tieto priestory neboli dostačujúce, a zároveň sme sa chceli presunúť na dostupnejšie miesto. Nechceli sme však opustiť Skačany a za najvhodnejšiu možnosť sme považovali pozemok vedľa hlavnej cesty, na začiatku obce, kde sme si prenajali jeden hektár pôdy a začali pestovať rastliny aj tam. Postupne sa nám podarilo v tejto lokalite kúpiť 3,6 hektára pôdy, na ktorej pôsobíme dodnes.

Predajňa na dvore rodinného domu

Otvorenie záhradného centra a Šujan Cafe

V roku 2005 sme otvorili predajňu záhradného centra. V roku 2010 sme k nej pridali prevádzkový objekt so skladom a zázemím pre zamestnancov, v ktorom sa nachádza aj kaviareň.

Oslava otvorenia kaviarne Šujan Cafe

Odvtedy sa snažíme stále zlepšovať úroveň poskytovaných služieb a kvalitu našich rastlín, aby boli naši zákazníci spokojní a radi sa k nám vracali.